Instytucje rzucają złoto dla Bitcoinów jako handlowcy Przygotowanie do uruchomienia Ethereum 2.0 – eToro Crypto Roundup

by admin .

W czasie wyborów w USA wyniki były widoczne przez wiele dni, a Bitcoin okazał się być zdecydowanym zwycięzcą. Wiodąca krypto waluta uderzyła wysoko ponad 15 tys. dolarów, po czym nieco się cofnęła, ponieważ sieci medialne ogłosiły, że Joe Biden wejdzie do Białego Domu.

Rajdowi kryptograficznemu towarzyszyło osłabienie dolara, które spadło na oczekiwania, że prezydent-elekt Biden będzie forsował więcej środków stymulujących koronaawirusy. To wzmocniło S&P 500 do osiągnięcia najlepszego od kwietnia tygodnia z 7% wzrostem, ale BitQT ukradł pokaz z 13% wzrostem.

W innych miejscach rajd był wspierany przez więcej byczych wiadomości. Popyt na produkty kryptograficzne PayPal wzrósł, a banki centralne na całym świecie – w tym w Kanadzie, Tajlandii i Brazylii – posuwają się do przodu z planami dotyczącymi walut cyfrowych.

 

  • Najważniejsze wydarzenia w tym tygodniu
  • Rozpoczęcie tyczenia etereum
  • Instytucje zrzucają złoto na Bitcoin
  • Rozpoczęcie tyczenia etereum
  • Ten tydzień był dla Ethereum kamieniem milowym, który przybliżył nas o jeden krok do wprowadzenia na rynek Ethereum 2.0.

 

W środowym wpisie na blogu Fundacja Ethereum ogłosiła, że Etereum 2.0 zostanie wreszcie uruchomione 1 grudnia, a umowa o stawkę jest już dostępna. Od tego czasu, prawie 50,000 ETH zostało zdeponowane przez początkujących graczy, którzy chcą pomóc wspierać sieć.

Ethereum Staking ma być wspierany na eToro, obok istniejącego wsparcia dla Cardano i Tron.

Instytucje zrzucają złoto na Bitcoin

Bitcoin zżera się na instytucjonalne zapotrzebowanie na złoto, jak wynika z raportu JPMorgan.

Dane z banku inwestycyjnego pokazują, że fundusze wypływają ze złota ETF-ów w miarę wzrostu popytu na Bitcoin Trust w Grayscale, co sugeruje, że biura rodzinne i zarządzający aktywami coraz częściej postrzegają Bitcoin jako lepszą alternatywę niż żółty metal.

W podobnych wiadomościach, weteran inwestor Bill Miller powiedział CNBC w piątek, że Bitcoin’s staying power dostaje „lepiej każdego dnia“ i że „każdy duży bank“ w końcu będzie miał ekspozycję na Bitcoin lub podobnych aktywów.

W przyszłym tygodniu
Po osiągnięciu dużych zysków przez pięć kolejnych tygodni, Bitcoin niemalże zbliża się do najwyższego poziomu. Jednak w miarę jak cena rośnie, kryptoński wskaźnik nastrojów czai się w skrajnej chciwości, sugerując, że może nastąpić wycofanie się.

Niemniej jednak, z pandemią nadal rośnie i dolar osłabia się na luźnej polityki pieniężnej, handlowcy prawdopodobnie nadal będą szukać alternatywnych sklepów wartości jak Bitcoin.

Jeśli rajd będzie kontynuowany, to następny poziom oporu wynosi 16 tys. dolarów. Poza tym, Bitcoin stoi w obliczu ostatecznego testu w 2017 roku wysoki z nieco poniżej 20 tys. dolarów.